Jak zrobić zima piaskownica w pokoju dla dzieci?

Jak wiecie, dziecko powinno spędzać większość dnia na ulicy. A jeśli latem ten lekki dzień trwa bardzo długo, a sama pogoda musi aktywnie odpocząć poza domem, wtedy w zimie i dzień jest krótszy, a pogoda jest chłodniejsza, a ogólnie rzecz biorąc, chce pozostać dłużej w domu. A co zrobić z dzieckiem w czterech ścianach, a nawet z korzyścią dla niego?
Jak zrobić zima piaskownica w pokoju dla dzieci?

Kiedy wszystkie książki zostały przeczytane setki razy, lalki są wielokrotnie ukryte, a kot jest gotowy na spacer, jeśli tylko został sam – nadszedł czas, aby wymyślić coś nowego, ekscytującego, rozwijającego się i rozpraszającego. Jednym słowem, co lato przyciąga dzieci na dziedzińcu, jest piaskownica.
Jak zrobić sandbox rękami?

Co można zrobić, jest ograniczona tylko przez wyobraźnię rodziców. Mogą pochodzić dorzecza, łaźnie, pudełka, talerze i wiele więcej. Wszystko zależy od celu korzystania z piaskownicy i wymiarów przestrzeni przeznaczonej na ten cel.

Powiedzmy, że zdecydowano się na domową piaskownicę z plastikowego pojemnika, zakupionego raz do przechowywania bielizny. Ma zarówno wielkość i głębia. Najważniejszą rzeczą przy wyborze głębi jest to, że dziecko będzie czuć się komfortowo wbijając się w zawartość tego pojemnika i nie rozprasza piasku na dywanie.
Jak zrobić zima piaskownica w pokoju dla dzieci?
Zdjęcie: Depositphotos

Po określeniu pojemności należy ją wypełnić. Najważniejszą rzeczą jest zachowanie maksymalnego podobieństwa do prawdziwego piasku, w którym dziecko gra na podwórzu. Oczywiście, w letnim zapasie prawdziwego piasku, przesiać i spłukać w domu, piec w piecu, aby zabić wszystkie rodzaje bakterii i wirusów. Wlać je do przygotowanego pojemnika i zacząć grać. Ale co, jeśli okno było od zimy, i pomysł, aby domowa skrzynka pocztowa odwiedzana tylko teraz?

Jest jedna rzecz, która jest sprzedawana swobodnie przez cały rok – to semolina. Tak, ta sama słynna semolina, która po ugotowaniu jest skulona w wielkich bryłkach, dzięki czemu ludzie tak wspaniale pamiętają śniadania w przedszkolach. Musisz wziąć kilka kilogramów tego płatka (w zależności od rozmiaru piaskownicy) i wylej go tam.

Umieść wiadro, łopatę, grabie, pleśń, słoiki, słowem, wszystko, co można kopać, siać i napełniać. Dla dzieci przygotowano fascynującą grę. Można dodawać figurki zwierząt – i to już nie jest piaskownica, ale cały dom zabawek.
Co zrobić, jeśli dziecko nie jest zainteresowane grą z improwizowanym białym piaskiem?

Możesz dodać trochę koloru do tej fascynującej lekcji, dodając kilka kropli każdego istniejącego domu malarskiego (akwarela lub gwasz). Najważniejsze jest to, że farby są nietoksyczne i bezpieczne dla dziecka. Bardzo interesujące będzie, aby dzieciak zmieniał wielokrotnie kolorowe guziki mangi, obserwując, jak cała mieszanka stopniowo zmienia swój kolor. Nawiasem mówiąc, dzięki tej grze rozwija się i ma dobre umiejętności motoryczne.

Długie zimowe wieczory nie wydają się tak długo, jeśli są przeprowadzane z zainteresowaniem i korzyścią dla umysłu. A jeśli będzie cały czas Banaby razem ze swoimi umiłowanymi dziećmi, nawet najdłuższa zima będzie latać niezauważona.

Reklamy